top of page
  • Writer's pictureKarolina Jarmalytė

KAIP IŠSIRINKTI IR TEISINGAI PAKABINTI PAVEIKSLĄ

Menas namuose yra puiki priemonė paryškinti namų stilių, o be dekoratyviosios funkcijos, tai yra priemonė informuojanti svečius apie Jūsų skonį, statusą, gyvenimo būdą ir net pasaulėžiūrą. Atminkite, kad pasirinktas paveikslas turėtų tapti kambario ir interjero stiliaus akcentu, tad renkatis kūrybinė interpretacija bus geriausias Jūsų palydovas. Paveikslas yra elementas, kuris gali padėti sujungti erdvę ir ją užbaigti. Svarbiausia pasirinkti meno kūrinį, kuris atitiktų jūsų namų dekoravimo stilių.


SIENA


Pirmiausia pasirinkite savo namo sieną, kurią reikėtų pagyvinti ir kur norite pakabinti paveikslą. Didelė tuščia sienos erdvė kambaryje sukuria disharmoniją, o paveikslai paskirsto dėmesį ir įneša gyvybės. Pasirinkę sieną turite nuspręsti, kokio dydžio paveikslo reikia, apie tai papasakosiu žemiau. Įsitikinkite, kad kambaryje yra pakankamai vietos, kad žmonės galėtų atsitraukti ir iš tolo grožėtis Jūsų pasirinktu paveikslu.


Vertikalūs paveikslai optiškai didina lubų aukštį, o horizontalūs paveikslai pailgina sieną. Aukštoms, siauroms sienos labiausiai tiks panašios formos paveikslai, t.y. vertikalūs portretai, pailgi abstraktūs kūriniai. Per mažas paveikslas atrodys vienišas ir „paskęs“ sienoje, todėl jei norite mažo paveikslo, pasirinkite kelių ar daugiau meno kūrinių grupę. Maži paveikslai labiau tinka siauroms sienoms arba kabinami grupelėse. Horizontalioms sienoms geriausia rinktis analogiškus didesnio formato meno kūrinius, ypatingai kai kalbame apie erdvę virš sofos ar valgomajame. Apibendrinant - paveikslo dydis turėtų užimti nuo dviejų trečdalių iki trijų ketvirtadalių sienos ant kurios bus kabinamas erdvės.


KABINIMO AUKŠTIS


Įsigijus paveikslą, kyla klausimas - kaip teisingai jį pakabinti arba kaip idealiai pritaikyti su jau turimais meno kūriniais. Kabinant paveikslą, reikia atsižvelgti į kitus kambario daiktus - baldus, langus ir duris - taip pat reikėtų įvertinti bendrą erdvę. Gražus ir gerai parinktas meno kūrinys kompensuoja baldų ar interjero netobulumą.


Meno kūrinys turėtų užimti plotį, kurį gausite padauginę sienos plotį iš 0,57. [sienos plotis] x 0,57 = [idealus vaizdo plotis]. Šis skaičius neturi viršyti 75% baldo pločio, kitaip tariant, 3/4 baldų pločio. Idealus paveikslo pakabinimo aukštis yra 145 cm atstumu nuo žemės ar paveikslėlio. Meno kūrinys turėtų pakabinti taip, kad paveikslo centras būtų maždaug akių lygyje. Jei ant vienos sienos kabo keli paveikslai, juos galima pakabinti ant vieno bendro laikiklio arba virvelių, pritvirtintų prie dviejų viršutinių paveikslų kampų.

PAVEIKSLŲ GRUPAVIMAS


Keli ar keletas paveikslai turėtų būti kabinami kaip viena grupė ir visi kartu tilptų į idealų plotį. Jei nuspręsite pakabinti keletą skirtingų dydžių meno kūrinių grupėje, pradėkite nuo pirmojo, kuris bus jūsų paveikslų grupės centras. Kairėje pakabinkite tamsiausius, didžiausius, storiausių rėmelių paveikslus, nes žmonės skaito iš kairės į dešinę, o akims iš pradžių lengviau grožėtis tokiais paveikslais. Įsitikinkite, kad paveikslai dera stilistiškai, spalviškai bei dydžiu. Galite išsikirpti popieriaus lapus atitinkančius ketinamų kabinti paveikslų dydį ir išdėlioti juos ant žemės, kad pamatytumėte, kaip paveikslų grupė derės tarpusavyje ir kur paveikslą geriau pakabinti. Taip pat galima suklijuoti tokį paruoštuką ant sienos plona lipnia pvz. mėlyna juostele , taip matysite realų vaizdą. Jei pasirinkote kabinti mažas nuotraukas, įsitikinkite, kad jos „nepasimeta“ sienoje ir jų turite užtektinai kompozicijai įgyvendinti.

PAVEIKSLAS VIRŠ SOFOS


Paveikslai virš sofos - yra vienas iš dažniausių klientų pasirinkimų, be to, tai gana lengvas būdas pakabinti meną. Pagrindinė taisyklė yra ta, kad meno kūriniai ar keletos darbų grupė neturėtų užimti daugiau kaip 2/3 sofos ploto ir jie turėtų kabėti 15 - 20 cm virš sofos. Svarbu, kad sofa ir paveikslai kartu sudarytų vientisą vertikalią kompoziciją. Dėl šios kompozicijos jūsų lubos atrodys aukštesnės, kambarys yra erdvesnis ir prabangesnis. Nesvarbu, ar sienoje virš sofos kabinsite keletos paveikslų grupę, ar pakabinsime vieną didelį meno kūrinį, šis proporcingumo principas padės sukurti gražų ir harmoningą dekorą. Išlikite atviri idėjoms, pajauskite savo namus, spalvas kuriose gyvenate ir leiskite savo vidiniam kūrybiškumui tekėti, pažadu, Jūs būsite maloniai nustebinti rezultatais.


NEPAMIRŠKITE PASIGROŽĖTI


Visa, tai tik taisyklės, kviečiu pabandyti jas protingai interpretuoti ir šiek tiek nukrypti atsižvelgiant į savo namų interjero stilių ir norimą sukurti atmosferą. Nepamirškite, kad meno kūriniai iš principo yra dekoratyvus elementas, mėgavimasis jais teikia mums malonumą, todėl rinkitės meną, kuris jums kelia geras emocijas. Nesvarbu, kokie meno kūriniai puošia jūsų namus, svarbiausia, kad žiūrėdami į meno kūrinius jūs džiaugtumėtės, jaustumėte pasigėrėjimą ir malonumą, būtumėte priversti bent minutei sustoti ir pasigrožėti dabarties akimirka.Jei norite pasikonsultuoti ar pasidalinti idėjomis, susisiekite su manimi hellojarmalyte@gmail.com

824 views

Related Posts

See All

Comments


JOIN! GET SPECIAL OFFERS AND MORE TIPS!

Thanks for submitting!

bottom of page