top of page
  • Writer's pictureKarolina Jarmalytė

Tapyba namuose - 8 vertingi patarimai


1. Natūrali šviesa yra svarbiausias veiksnys sprendžiant, kur tapyti, todėl teikite tam pirmenybę


Jei įmanoma, pabandykite tapyti natūraliai gerai apšviestoje patalpoje. Jei natūrali šviesa neįmanoma, turėsite pasirūpinti kad būtų pakankamai dirbtinio apšvietimo (siūlau kažką panašaus į LED 5000K/5500K lemputes).2. Erdvė judėti


Kitas dalykas, į kurį reikia atsižvelgti, yra erdvė judėti tapant paveikslą. Tai dažnai nepastebimas tapybos veiksnys. Svarbu matyti savo paveikslą iš įvairių kampų ir atstumų.

Tai suteiks geresnį paveikslo vaizdą. Nereikia didelio ploto, tiesiog kad galėtumėte judėti, užtenka kelių skirtingų taškų, iš kurių galėsite apžiūrėti savo paveikslą.


3. Nepamirškite vėdinimo, ypač jei tapote aliejumi


Jei tapysite aliejumi, svarbu ventiliacija. Aliejinės tapybos garai gali būti intensyvūs ir dirginantys. Praverto lango ir ventiliatoriaus turėtų pakakti.


O šiaip rekomenduočiau tapybai naudoti bekvapius ir netoksiškus skiediklius, tokius kaip GAMSOL ir kt.


4. Daugiau planavimo, mažiau valymo


Jei neturite tapybai skirtos dailės studijos, tikriausiai būsite priversti (arba labai paskatins giminaičiai ar kambario draugai) išlaikyti tapybos vietą švarią. Įdėjus pastangų organizuotai sudėliojus meno reikmenis ir planuojant savo tapybą, galima turėti švarią darbo vietą.


5. Brezentas ir sena paklodės bus Jūsų draugai :)


Jūs nenorite, kad ant jūsų sienų ir kilimų patektų dažai, todėl čia pravers brezentas ir senos paklodės. Po molbertu patieskite brezentą, kad apsaugotumėt kilimą, o už molberto pakabinkite paklodę, kad apsaugotumėt sienas. Tai darydami galėsite tapyti mažame buto kambaryje, neištepdami kilimo ar sienų daugiau nei metus.


6. Jei galite, stenkitės vengti vaikų, augintinių ir blaškymosi


Jei galite piešti ten, kur nėra vaikų, naminių gyvūnėlių ar kitų trukdžių, tai būtų geriau. Kitu atveju siūlau užsidėti ausines su muzika, kad išlaikytumėte dėmesį padėti telefoną į šalį.


7. Naudokite molbertą su įmontuotu dažų stalčiumi, pavyzdžiui, prancūzišką molbertą


Pancūziškas molbertas su įmontuotu stalčiumi dažams ir paletės peiliams laikyti geras dalykas tapant namuose. Jei turite tik nedidelį tapybai skirtą plotą, turėsite pasirinkti kompaktiškesnį molbertą arba įsigyti nedidelę spintelę su ratukais priemonėms laikyti.
8. Jei nesutalpinsite pastatomo molberto, apsvarstykite galimybę naudoti stalinį molbertą


Labai kompaktiškas pasirinkimas yra tapyti ant stalviršio molberto. Tokiu būdu galite piešti ant bet kurio savo namų stalo. Tačiau, tai netiks didesnio dydžio drobėms.


Taigi, dabar šias žinias galėsite drąsiai pritaikyti kūryboje namuose. Tikiuosi buvo įdomu iki kitų kartų!


Jei norite pasikonsultuoti ar pasidalinti idėjomis, susisiekite su manimi hellojarmalyte@gmail.comKarolina Jarmalytė246 views

Comments


JOIN! GET SPECIAL OFFERS AND MORE TIPS!

Thanks for submitting!

bottom of page