top of page
  • Writer's pictureKarolina Jarmalytė

Tapybos nauda smegenims!

Naujų dalykų mokymasis, pažintinių gebėjimų lavinimas gerina atmintį. Kaip kūnui reikia fizinių pratimų, taip neuronams reikia protinės mankštos. Kuo dažniau praktikuositės, tuo greičiau išmoksite įsisavinti naują informaciją. Specialūs pratimai (ne mažiau kaip 20 min. per dieną) nutrauks rutiną, paskatins smegenis imtis naujos veiklos. Iškelkite sau užduotį išmokti tapyti, groti muzikos instrumentu, išmokti naują kalbą ar žaisti šachmatais. Stimuliuojami neuronai įgunda formuoti naujas ir atnaujinti senas neuronų jungtis, todėl tarp įvairių smegenų tinklų niekada nenutrūksta impulsų judėjimas. Taigi nauji hobiai, mus lavina, mažina stresą ir daro mus laimingesnius. Šiandiena pakalbėkime apie tapybos teikiamą nauda.


1. Pirmiausia tapyba ženkliai mažina stresą


Tapydami išlaisviname emocijas, atpalaiduojame protą ir leidžiame sau pamiršti rūpesčius bei nerimą, kurie ir atsiranda nuo per didelio streso lygio. Tapyba padeda nurimti, pasijusti laimingesniais, tai vienas paprasčiausių būdų sumažinti nerimo ir streso lygius organizme. Kai nutapome ką nors gražaus,

skatiname savo kūrybinį protą, potencialą, laviname vaizduotę, ir daugelį kitų gebėjimų.


2. Tapant stiprėja Jūsų atmintis


Tapyba paaštrina mintis per konceptualų vizualizavimą ir piešimo praktiką, lavina atminties įgūdžius. Žmonės, lavinantys save kūrybinėmis priemonėmis, tokiomis kaip rašymas, piešimas ir tapyba, senstant turi mažiau galimybių susirgti atminties praradimo ligomis. Tapyba pagerina dėmesio koncentraciją, kūrybiškumą, mokymosi ir mąstymo įgūdžius. Įrodyta, kad tapantys asmenys patiria daugiau džiaugsmo, gali džiaugtis geresne dvasine pusiausvyra ir ramybe.



3. Pagerina problemų sprendimą


Norėdami rasti skirtingus meninius sprendimus menininkai mąsto konceptualiai, tad kurdami naudojame daug kritinio mąstymo įgūdžių. Sprendimo radimas kūrybinio proceso metu, padės ir įgyti svarbių problemų sprendimo įgūdžių kurie pravers ir kitos srityse. Taigi, nestandartinis mąstymas tapant tampa antra prigimtimi.

4. Gerina motorinius įgūdžius


Motoriniai įgūdžiai, tokie kaip darbas su teptuku, didina Tavo rankų ir pirštų judrumą. Dailininkų lavinami smulkiosios motorikos įgūdžiai padeda sukurti protinių sąsajų, kurias smegenys vėliau panaudoja kasdieniame gyvenime.


5. Augina kūrybiškumą


Praktikuojant tapyba, galite plėsti savo kūrybinį potencialą, lavinti vaizduotę, kūrybinių įgūdžių praktikavimas ir mokymasis skatina dešiniojo smegenų pusrutulio lavėjimą. Kasdienybėje esame apriboti taisyklių ir normų, kaip reikia ir kaip nereikia daryti, o tapyboje įgavę visišką laisvę kurti ypatingai lavėjame.

6. Ugdo emocinį augimą


Emocijų išlaisvinimas per meno kūrinius yra ypač naudingas. Išliedami emocijas savo meno kūriniais, mes taip pat galime įvertinti ir suprasti veiksnius ir priežastis, kurios įtakoja skirtingų nuotaikų ir emocijų atsiradimą mūsų būtyje. Eksperimentavimas su įvairiomis tapybos formomis padės suprasti, kas sukelia tokius jausmus kaip laimė, liūdesys, meilė ar pyktis. Tapyba labai dažnai yra gydymo būdas per abstrakčią emocinę išraišką. Ji leidžia išlieti emocijas, tapant patirti laimę, meilę, empatiją ir vidinę ramybę. Atsipalaidavimo jausmas, patiriamas tapant, padeda pasiekti harmoningą balansą tarp proto ir širdies.


7. Skatina optimistinį požiūrį


Tapyba suteikia mums atpalaiduojančią, atvirą aplinką, kurioje jaučiamės saugūs tyrinėdami savo kūrybiškumą, tai skatina optimistiškesnį požiūrį į gyvenimą. Dėmesys už gražiai sukurtą meno kūrinį, kuriuo žavisi kiti,

suteikia pasididžiavimo ir laimės jausmą, tai labai padeda didinti visavertę bei įkvepia žmones siekti naujų įgūdžių.


Karolina

252 views
JOIN! GET SPECIAL OFFERS AND MORE TIPS!

Thanks for submitting!

bottom of page